Kiedy jest czas a pierwszą wizytę u ginekologa?Ginekologia to dział medycyny, który cały czas kojarzy nam się raczej negatywnie. Nie są to oczywiście negatywne skojarzenia związane z podobnymi kwestiami, jak to jest chociażby u lekarzy stomatologów, co wcale jednak nie oznacza, że jest dużo lepiej. U ginekologa raczej nikt nie boi się bólu, ale strach przed ingerencją w tak intymną sferę kobiety jest poważny i nie można go pod żadnym powodem marginalizować. Nieprzyjemności, jakich spodziewają się kobiety, dotyczą osób w każdym wieku, ale zazwyczaj najtrudniejsza jest ta pierwsza wizyta. Powstaje zatem pytanie, kiedy po raz pierwszy udać się do lekarza ginekologa, by nie było za późno?

Kiedy pojawią się problemy
Pierwsze podejście do rozpoczęcia wizyt u ginekologa mówi nam, by tę kwestię możliwie odwlekać w czasie. Jest to pozycja, która akcentuje kwestie związane z nie do końca poważnym podejściem prezentującym ginekologa jako lekarza dokonującego czynów niecnych na kobiecie. Osoby twierdzące, że wizyta powinna być odkładana jak najbardziej w czasie prezentują ją jako nieprzyjemną, stresującą i zazwyczaj zupełnie niepotrzebny stres. 
Tego typu twierdzenia można by podnosić w stosunku do lekarzy wszelkich specjalności i za każdym razem byłyby równie nietrafione. W rzeczywistości faktycznie zazwyczaj nie ma potrzeby wizyty u ginekologa już przy pierwszej miesiączce, jak kiedyś stawiano sprawę, ale odkładanie wizyty na moment, kiedy pojawią się pierwsze problemy związane z ciałem kobiety to równie poważna patologia. 

Odpowiedni czas
W zdecydowanej większości przypadków zaleca się, by kobieta pierwszy raz odwiedziła ginekologa, kiedy planuje rozpoczęcie współżycia niezależnie od tego, w jakim znajduje się wieku. Jest to ważne ze względu na ustalenie, czy nie istnieją jakieś problemy zdrowotne mogące powodować kłopoty z tą sferą życia. Mogą one być wbrew pozorom całkiem poważne i występują częściej niż większość osób myśli. 
Dobry czas na pierwszą wizytę to wiek około 16 lat, kiedy większość kobiet jeszcze nie współżyje, ale jest to okres, kiedy jak najbardziej jest już to możliwe. Wizyta niekoniecznie obejmie wziernikowanie, ale w jej trakcie młoda kobieta uzyska szereg informacji o swojej seksualności, a także o chorobach przenoszonych drogą płciową. Co ważne, w sposób wcale nie akcentujący ryzyka.

Przychodnia Medica 2000
Ginekolog Warszawa
http://www.medica2000.com.pl/specjalisci/ginekolodzy/

ul. Smolna 34/14
00-375 Warszawa
Tel. (22) 828 59 03
kontakt@medica2000.plWyciskarka na ulotce reklamowej?
Wszędobylskie ulotki reklamowe to jedna z częstych, lecz również bardzo efektywnych odmian marketingu bezpośredniego. Przeznaczonym do prędkiego dystrybuowania, o niedużej kubatury, zazwyczaj w postaci etykietki lub rozkładanej broszury nie przekraczającej 2 stron. Jednokrotne rozniesienie...
Samochody i autobusy w firmie
Nowoczesna platforma leasing to w ostatnim czasie bardzo ciekawa metoda inwestowania. Użytkownicy platformy leasing, która prosperuje w sposób kontrolowany, sprawdzony i w pełni administrowany innowacyjnym oprogramowaniem technicznym, są usatysfakcjonowani z takiego narzędzia. Dzięki...
Profesjonalne koszenie trawy
Na czym bazuje projektowanie ogrodów? To wątek nie tak typowy, jak by się mogło niektórym z nas wydawać. Do tego trzeba naprawdę wielkiej umiejętności i obszernej wiedzy z dziedziny botaniki, gleboznawstwa, lecz również z architektury zieleni. Wyczucie artystyczne i spore umiejętności...